Lipoliza iniekcyjna

- mezoterapia

Lipoliza iniekcyjna, to zabieg idealny dla osób z normalną wagą, borykających się z problemem miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna może być stosowana zarówno w obrębie twarzy – drugi podbródek, jak i na inne partie ciała. Zabieg skutecznie walczy z nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową, działając również na skórę napinająco, poprawiając jej kondycję i elastyczność.

 

Na czym polega zabieg?

Lipoliza należy do zabiegów mało inwazyjnych i prostych w wykonaniu. Osoba przeprowadzająca zabieg wykonuje serie kilku lub kilkunastu zastrzyków, używając do tego specjalnej, cienkiej igły. W ten sposób podawany jest preparat, który skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Zabieg może być stosowany na wybrane partie całego ciała.

 

Efekty

Zauważalna miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej występuje już po trzech tygodniach od wykonania zabiegu.

Jak często zabieg powinien być powtarzany?

Zabieg warto powtórzyć co około 2-6 tygodni. Jest to uzależnione od stopnia nadmiaru tkanki tłuszczowej i rodzaju preparatu.

 

Czas trwania zabiegu to około 15-30 min.

 

 

 

  

Co warto wiedzieć?

Należy pamiętać aby chronić miejsca po wkłuciach aż do całkowitego wygojenia. W tym czasie bardzo ważna jest higiena. Odradzane jest korzystanie z basenu. Wskazane jest połączenie zabiegu z Endermologią – więcej informacji TUTAJ. Takie połączenie terapii zwiększa efektywność zabiegów i poprawia komfort pacjenta.

 

Przeciwwskazania

  • Ciąża oraz okres karmienia piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Zmiany skórne i stany zapalne na skórze
  • Alergia