Lipoliza iniekcyjna, to zabieg idealny dla osób z normalną wagą, borykających się z problemem miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna może być stosowana zarówno w obrębie twarzy – drugi podbródek, jak i na inne partie ciała. Zabieg skutecznie walczy z nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową, działając również na skórę napinająco, poprawiając jej kondycję i elastyczność.

Na czym polega zabieg?

Lipoliza należy do zabiegów mało inwazyjnych i prostych w wykonaniu. Osoba przeprowadzająca zabieg wykonuje serie kilku lub kilkunastu zastrzyków, używając do tego specjalnej, cienkiej igły. W ten sposób podawany jest preparat, który skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Zabieg może być stosowany na wybrane partie całego ciała.

Czas trwania zabiegu?

Czas trwania zabiegu to około 15-30 min.

Jak często zabieg powinien być powtarzany?

Zabieg warto powtórzyć co około 2-6 tygodni. Jest to uzależnione od stopnia nadmiaru tkanki tłuszczowej i rodzaju preparatu.

Efekty

Zauważalna miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej występuje już po trzech tygodniach od wykonania zabiegu.

Co warto wiedzieć?

Należy pamiętać aby chronić miejsca po wkłuciach aż do całkowitego wygojenia. W tym czasie bardzo ważna jest higiena. Odradzane jest korzystanie z basenu. Wskazane jest połączenie zabiegu z Endermologią – więcej informacji TUTAJ. Takie połączenie terapii zwiększa efektywność zabiegów i poprawia komfort pacjenta.

Przeciwwskazania

  • Ciąża oraz okres karmienia piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Zmiany skórne i stany zapalne na skórze
  • Alergia